(VIDEO) SAMPION SKINUT SA TRONA! Kjelini i Pele poslali Spance kuci!

(VIDEO) ŠAMPION SKINUT SA TRONA! Osveta Italijana, Kjelini i Pele poslali Špance kući!
Italija je u četvrtfinalu Evropskog prvenstva pošto je golovima Kjelinija i Pelea savladala Španiju sa 2:0 i poslala “furiju” kući

U reprizi finala iz 2012. godine Italija je uspela da se osveti ovogo puta lošim Špancima i prođe među najboljih osam timova u Evropi. Nije bilo mnogo golova, a krivci su Đanluiđi Bufon i De Hea, koji su činili čuda na golu. U svakom slučaju, azuri su prvi stigli do pogotka preko Kjelinija, a potom potvrdili kako se igra na rezultat, da bi sve dileme rešio Pele u 91. minutu.

Samo zahvaljujući golmanu De Hei Španija nije gubila sa 3:0 posle prvih 45 minuta igre. Italijani su bili bolji, konkretniji, opasniji, od prvog minuta su znali šta žele i atakovali svim silama na gol Španaca. De Hea je prvo bio na testu posle desetak minuta igre, kada je zaustavio šut Peleu. Potom je makazicama polušao Đakerini ali je mreža Španaca uz pomoć stative ostala nedirnuta.

Ipak, Italijani su nešto posle pola sata igre  uspeli da bace na kolena De Heu. Slobodnjak je uzveo Eder, čiji je udarac De Hea zaustavio, ali je na loptu natrčao Kjelini i zatresao praznu mrežu. Do kraja poluvremena su Italijani još u dva navrata mogli da dupliraju rezultat, ali je De Hea sačuvao svoj tim totalne kapitulacije.

Eder je u nastavku propustio spektakularnu priliku za 2:0. Sam je bio pred golmanom Španije napadač Intera, ali ga je pogodio u stomak. Italijani su su poslednjih pola sata igre fokusirali na odbranu dok su Španci počeli da se bude.

Ali, Bufon je poput De Hee činio čuda na golu. Odbranio je šut Inijesti, potom rastužio i i Pikea, i to u dva navrata. I Italijani su s druge strane imali nekoliko kolosalnih šansi, ali promašivali kao i u prvom delu, pa su navijači strahovali da im se to ne osveti. Da ih ne stigne kazna! I nije, Pele je u 91. overio trijumf i plasman Italije među osam najboljih ekipa na Evropskom prvenstvu.

ITALIJA – ŠPANIJA 2:0 (1:0)

Strealc: Kjelini u 33. i Pele u 91. za Italiju.

Stadion: Francuska u Parizu. Sudija: Čunejt Čakir (Turska)

ITALIJA: Bufon, Barzalji, Bonući, Kjelini, Florenci (od 84. Darmian), De Rosi (od 54. Mota), Parolo, Đakerini, De Šiljo, Eder (od 82. Insinje), Pele.

ŠPANIJA: De Hea, Huanfran, Pike, Ramos, Alba, Buksets, Fabregas, Inijesta, Silva, Nolito (od 46. Aduric, od 81.Pedro), Morata (od 71. Vaskez).

TOK MEČA

Drugo poluvreme

91′. GOL! Pele za 2:0 za Italiju! Sve je gotovo!