(VIDEO) FRANCUZI pobedili Albaniju i prošli u osminu finala – 2:0

(VIDEO) FRANCUZI  pobedili Albaniju i prošli u osminu finala – 2:0
Fudbalska reprezentacija Francuske pobedila je selekciju Albanije sa 2:0 u drugom kolu A grupe Evropskog prvenstva i obezbedila plasman u osminu finala turnira

Malo je nedostajalo da Albanci naprave najveće iznenađenje u dosadašnjem toku šampionata. Igrao se 90. minut i verovatno su i navijači “trikolora” već digli ruke od pobede, ali tada se pojavio Antoan Grizman.

GRUPA A

1. kolo: Francuska – Rumunija 2:1, Švajcarska – Albanija 1:0.
2. kolo: Rumunija – Francuska 1:1, Francuska – Albanija 2:0.

Tabela: Francuska 6, Švajcarska 4, Rumunija 1, Albanija 0.

Sjajni napadač je uradio ono što i mnogo puta u toku nedavno završene sezone u dresu Atletiko Madrida – pogodio za pobedu! Iskoristio je odličan centaršut Ramija i glavom matirao Berišu.

To je “ubilo” Albance, koji su potpuno pali što je u poslednjem minutu nadoknade vremena iskoristio Dimitri Paje i svojim drugim golom na ovom prvenstvu stavio tačku na utakmicu, koju će izabranici selektora Didijea Dešana želeti što pre da zaborave, jer su odim u tih poslednjih pet minuta bili – očajni.

Albanci su nekoliko puta retili tokom meča i malo je nedostajalo da i povedu, ali se isprečila prečka. Istina, posle toga je i Žiru pogodio okvir gola.

Francuzi imaju maksimalan učinak posle dva kola, a u poslednjem igraju protiv Švajcarske i ne smeju da izgube ukoliko žele prvo mesto.

Sa druge strane, Albaniji je ostala samo teorija kada je u pitanju prolaz u osminu finala, a u trećoj rundi igraju sa Rumunima.

Francuska – Albanija 2:0 (0:0)

Strelci: Grizman u 90. i Paje u 90+6. minutu

Stadion: “Velodrom” (Marsej). Sudija: Vilijan Kolum.

Francuska: Loris, Sanja, Rami, Košjelni, Evra, Kante, Matuidi, Koman (od 68. Grizman), Paje, Marsijal (od 46. Pogba), Žiru (od 77. Žinjak).

Albanija: Beriša, Hisaj, Ajeti, Mavraj, Agoli, Abraši, Kukeli, Memušaj, Lila, Lenjani, Sadiku.

Reuters

TOK MEČA:

Drugo poluvreme:

– 90+6′. GOL! 2:0. Paje je potvrdio pobedu i postigao svoj drugi gol na turniru.

– 90′. GOL! 1:0. Strelac je Grizman. Ono što nije uspeo Žiru jeste napadač Atletiko Madrida. Iskoristio je odličan centaršut i glavo savladao Berišu.