(VIDEO) DJOKOVIC UBEDLJIVO POCEO ODBRANU TITULE! Novak se protiv Vorda samo zagrevao 3:0

Novak Đoković je u prvom kolu Vimbldona bez problema savladao Džejmsa Vorda sa 3:0 po setovima 6:0, 7:6, 6:4 posle dva sata i pet minuta igre

Novak Đoković će se u drugoj rundi sastati sa Adrijanom Manarinom koji je u tri seta eliminisao Kajla Edmunda.

Kao što što tradicija nalaže, Đoković je otvorio takmičenje na Vimbldonu, a s druge strane terena bio je malo poznati Vord koji nije pravio mnogo problema prvom igraču sveta.

Novak je ubedljivo dobio prvi set, nije protivniku prepustio ni gem tokom 25 minuta igre pa se činilo da će i u ostatku meča bili slično. Ali, malo se opustio tokom drugog dela, što je Britanac iskoristio.

Nastala je euforija na tribinama kada je Vord uzeo prvi gem, što ga je inspirisalo da zaigra još bolje. Napravio je brejk i uveo set u tajbrejk. Ali, tak deo igre je Novak rešio u svoju korist bez problema i poveo sa 2:0.

Treći set bio je formalnost. Novak je oduzeo servis na startu slabašnom protivniku i sačuvao prednost do kraja.

Tok meča:

KRAJ!

Prvi teniser sveta vodi 5:4 i servira za pobedu u prvom meču. Đoković koristi prvu set loptu i posle dva sata igre plasirao u drugo kolo Vimbldona.

Napravio je Đoković brejk u trećem gemu, potom ga lako potvrdio i u trećem setu vodi sa 3:1.

AP/Photo

Drugi set:

Uzeo je Novak Đoković drugi set – 7:6. U taj-brejku je bilo rutinski, sa 7:3 srpski as je napravio drugi korak ka pobedi.

Imao je Vord čak tri brejk lopte na 5:5, ali nije uspeo da ih iskoristi. Novak je poveo sa 6:5 i obezbedio makar taj brejk. Vord je dobio svoj gem, ide se u taj-brejk – 6:6.

Nije uspeo Đoković da slomi Vorda u desetom gemu i da dobije drugi set, pa će se igrati na razliku – 5:5.

Opustio se Đoković, a Vord to koristi i veže treći uzastopni gem do izjednačenja u drugom setu – 3:3. Srbin je u sedmom gemu prekinuo seriju britanskog tenisera i poveo sa 4:3.

Ovacije publike na centralnom terenu! Džejms Vord je na 3:0 osvojio svoj prvi gem u setu! Opa, gde je prvi evo ga i drugi gem! I to brejk! Britanac je iskoristio loš servis gem srpskog tenisera i smanjio zaostatak na 3:2.

Gde je stao u prvom, Novak je nastavio u drugom setu. Odmah brejk, odmah sigurno vođstvo od 2:0. Britanac Vord ne zna šta ga je snašlo na terenu.

Prvi set:

Prvi set je u rukama Novaka Đokovića i to sa glatkih 6:0!

Vord uspeva da malo namuči Novaka kod svojih servis gemova, ali ne dovoljno da bi neki gem i uzeo – 5:0!

Krenulo je u skladu sa očekivanjima. Prva dva gema dobio je srpski teniser i odmah poveo sa 2:0