VELS – BELGIJA 3:1 (1:1) Vels razbio Belgiju u četvrtfinalu

(VIDEO) UDARIĆE BEJL NA RONALDA! Vels razbio Belgiju u četvrtfinalu – 3:1
Reprezentacija Velsa plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva posle pobede nad Belgijom (3:1), i u borbi za finale sastaće se sa selekcijom Portugalije

Pobedilo je velško srce! Malo ko je očekivao da će “zmajevi” biti u polufinalu Evropskog prvenstva, ali reprezentativci Velsa su pokazali da ne igraju “imena” već igrači.

Nema sumnje da Belgijanci imaju na papiru bolju reprezentaciju i da je tim sačinjen od velikih zvezda, ali ovoga puta to nije bilo dovoljno da se pobedi Vels.

Junak “zmajeva” ovoga puta nije bio najbolji igrač Geret Bejl, koji je u dosadašenjm toku takmičenja postigao tri gola. Njega su na voj utakmici kada je reč od golgeterskom učinsku zamenili Vilijams, Robson-Kanu i Vouks.

Utakmica nije dobro počela za Velšane jer je Radža Najngolan već u 13. minutu doneo prednost Belgijancima. Ipak, “đavoli” su se posle postignutog pogotka povukli, što su izabranici Krisa Kolemana kaznili.

Kapiten Velsa Ešli Vilijams je postigao izjednačujući pogodak i rezultatom 1:1 je završeno drugo poluvreme.

U nastavku su Belgijanci krenuli silovito, propustili nekoliko prilika, pre svih Lukaku i Felaini, za šta su bili i kažnjeni.

Najpre se Hal Robson-Kanu sjajno snašao u kaznenom prostoru rivala i savladao Kurtou, da bi kartu za polufinale Velšanima rezervisao Sem Vouks četiri minuta pre kraja meča.

Vels će u polufinalu igrati protiv Portugalije, koja je eliminisala Poljsku posle boljeg izvođenja penala.

VELS – BELGIJA 3:1 (1:1)

Strelac:  Najngolan u 13. – Vilijams u 31, Robson-Kanu u 55. i Vouks u 86. minutu

Stadion: „Pjer Moro“ (Lil). Sudija: Damir Skomina (Slovenija)

Vels: Henesi, Čester, Vilijams, Dejvis, Tejlor, Alen, Ledli, Remzi, Ganter, Bejl, Robson-Kanu.

Belgija: Kurtoa, Menije, Aldervereld, Denajer, Dž. Lukaku, Vicel, Najngolan, Karasko, De Brujne, Azar, R. Lukaku.