SRBIJA OSVOJILA UCESCE NA SVETSKOM PRVENSTVU U RUSIJI

Lete “orlovi” pravo u Rusiju! Posle osam godina fudbalka reprezentacija Srbije igraće ponovo na Svetskom prvenstvu, pošto je u odlučujućem meču večeras, uz mnoo muka, pobedila Gruziju golom Aleksandra Prijovića – 1:0

Prepune tribine “Marakane” nosile su fubalere Srbije do teške, mnogo teške pobede. Celo prvo poluvreme potrošili su nervozni “orlovi”, a da čestitu akcju nisu napravili, čak je Gruzija bila bolja u jednom periodu meča.U nastavak su puleni Slavoljuba Muslina ušli sa namerom da na kraju budu “pukovnici ili pokojnici”. A, onda ni lopta nije htela u gol. Rasla je nervoza, nizale se šanse, ali mreža kao da je bila začarana.I najzad! Igrao se 74. minut, Gruzini su izgubili loptu, sevnula je munjevita kontra, a Aleksandar Prijović je bio pravi čovek na pravom mestu i pogodio za 1:0, za pobedu, za put u Rusiju!

Žreb za grupe Mundijala biće održan 1. decembra u Rusiji.

SRBIJA – GRUZIJA 1:0 (0:0)

Strelac: Prijović u 74. minutu.

Stadion: “Rajko Mitić”. Gledalaca: 45.000. Sudija: Pavel Gil (Poljska). Žuti kartoni: Matić (Srbija), Kvilitaja (Gruzija).

SRBIJA: Stojković, Rukavina, Ivanović, Maksimović, D. Tošić, Kolarov, Matić, Gudelj, Tadić (od 88. Kostić), Ljajić (od 61. Prijović), A. Mitrović (od 77. Milivojević).

GRUZIJA: Makaridze, Kakabadze, Kočolava, Kašija, Navalovski, Kankava, Gvilija, Aburžanija (od 82. Dvališvili), Kazaišvili, Džigauri (od 86. Hufnagel), Kvilitaja (od 78. Merebašvili).

TOK MEČA:

SRBIJA IDE NA SVETSKO PRVENSTVO!!! Veliki vatromet je obasjao “Marakanu!

KRAAAAJJJJJ!!!

90′. Igraće se tri minuta sudijske nadoknade!

88′. Treća izmena: umesto Dušana Tadića na teren ide Filip Kostić.

88′. Povlači se reprezentacija Srbije, sada su svi osim Prijovića na našoj polovini terena.

83′. Mirnije sada igra Srbija, ne mora da juri rezultat, pokušava da kontroliše situaciju na terenu.

77′. Druga izmena u Srbiji: izlazi Aleksandar Mitrović, a ulazi Luka Milivojević.

74′. GOOOOLLLLL!!! PRIJOVIĆ!!! Srbija ima rezultat za put na Mundijal!

73′. NIŠTAAAAAA… Centaršut Tadića iz kornera, Ivanović je bio potpuno sam na petercu, ali je šutirao preko gola!

70′. PA DA LI JE MOGUĆE!? Neće lopta u gol… Udarac Matića posle odbitka nakon kornera, a jedan igrač Gruzije je sa gol-linije skinuo tu loptu!

67′. ŠANSA!!! Najbolja prilika u drugom poluvremenu. Srbija je imala korner, a Ivanović je glavom tukao sa šest-sedam metara, zamalo pored stative!

65′. Dva opasna napada Gruzije! Dva dobra centaršuta sa boka, prvi put je opasnost otklonio Duško Tošić, drugi put Branislav Ivanović.

62′. Dobra vest stiže iz Kardifa: Republika Irska je povela protiv Velsa sa 1:0! Taj rezultat, uz ovih 0:0, drži Srbiju na prvom mestu u grupi zbog bolje gol-razlike u odnosu na Irce!

61′. Prva izmena u timu Srbije: izašao je Adem Ljajić, a u igru je ušao još jedan špic, Aleksandar Prijović.

60′. Još jednom je pokušao Aleksandar Mitrović, lopta je završila pored gola.

56′. Potpuna ofanziva! Centaršut Ivanovića, Mitrović je samo malo zakačio loptu glavom, a ona je prošla pored gola.

54′. ŠANSAAAA!!! Mitrović je tukao glavom sa peterca, a golman Gruzije je sa gol-linije skinuo loptu!

52′. UFFFF! Mogao je to da bude zicer za Mitrovića! Odličan pas Tadića, a Kašija je u poslednjem trenutku klizećim startom izbacio loptu ispred Mitrovića!

49′. Lepa akcija Srbije, pas Tadića petom za Ivanovića, ovaj je centrirao ka Mitroviću, ali je Makaridze paradom boksovao loptu.

47′. Pokušaj Gudelja sa 18 metara, lopta ide pored gola.

Nije bilo promena na početku drugog dela.

Kraj poluvremena

45′. Još jednom je Ljajić loše izveo slobodan udarac, centrirao je, ali lopta je pala gotovo na gol-aut liniju.

39′. ŠANSAAA! Dušan Tadić je imao sjajnu priliku da dovede Srbiju do vođstva! Dobio je loptu na sedam-osam metara od Ljajića, pokušao je tako iskosa da pogodio mrežu, ali je Makaridze refleksno odbranio!

39′. I ponovo preti Gruzija! Kakabadze je tukao sa 20-ak metara, srećom pravo u Stojkovića.

37′. Matić sprečava opasan napad Gruzije! Kvilitaja je nanizao trojicu srpskih igrača i kada je trebalo da uđe u šesnaesterac, Matić mu je odneo loptu.

33′. Udarac Džigaurija sa 25 metara, laka odbrana Stojkovića.

32′. Pokušao je Adem Ljajić direktno iz slobodnog udarca da pogodi gol Gruzije, lopta je otišla preko prečke.

29′. Svi pršti na terenu! Gruzini ne odstupaju ni za pedalj, iako im bodovi nisu potrebni. U duelu Kolarova i Kankave gostujućem igraču je od siline sudara otpala patika!

25′. ŠTETA! Matić je sjajno video Ljajića, poslao mu parabolu, a igrač Torina bi bio sam ispred golmana da je uspeo lepo da je primi!

24′. Novi korner posle presečenog centaršuta Kolarova.

22′. Mnogo problema u igri Srbije! Gotovo bez čestitog napada za četvrtinu utakmice.

17′. OPASNO! Gvilija je tukao sa 18 metara, Stojković je odbranio, a u nastavku akcije posle centaršuta su se sudarila dvojica igrača Gruzije, pa je lopta otišla u gol aut.

13′. Oprobao se Gvilija sa 25 metara, lopta je otišla visoko preko gola.

11′. Preti i Srbija! Akcija Ljajića i Mitrovića, pas ka Tadiću, a odbrana gostiju ponovo skreće loptu u korner.

10′. Preti Gruzija, centaršut sa leve strane, opasnost otklanja Maksimović.

7′. Gruzija drži loptu već dva minuta…

3′. Udarac Kolarova sa 35 metara, golman Makaridze je dobro postavljen.

2′. Odmah napad Srbije, Ljajić je dodao do Kolarova, ovaj centrirao, ali je Gruzija izbacila loptu u korner.

– “Marakana” je skoro puna!

– Sve je više navijača na “Marakani”, ali ima i onih koji još traže ulaznicu za utakmicu!