ŠAMAR FEDERERU OD 116. NA SVETU! Donskoj posle preokreta izbacio Rodžera u 2. kolu Dubaija!

Rodžer Federer poražen je od Jevgenija Donskoja sa 3:6, 7:6, 7:6 u drugom kolu turnira iz Serije 500 u Dubaiju

Švajcarac je rutinski dobio prvi set, u drugom imao tri meč lopte u taj-brejku, vodio je sa 5:2, ali je 116. teniser sveta uspeo da preokrene rezultat, izjednači i na kraju trijumfuje.

Rodžer je nakon 24 minuta igre poveo sa 1:0 u meču i delovalo je da će imati lak posao sa Rusom. Ali, u drugom setu nije bilo brejkova, pa je odluka pala u taj-brejku i tada je Donskoj pokazao Švajcarcu pravo lice. Federer je imao meč loptu na 6:4, potom još dve prilike da stavi tačku na meč, ali se Rus nije predao nego je izjednačio na 1:1 u setovima i izborio treći set.

Delovalo je da u ovom delu neće biti uzbuđenja, kada je Rodžer napravio brejk i poveo 4:2. Ipak, Donskoj je dobio tri vezana gema i uz dva brejka je došao na korak od pobede. Međutim, Federer je ovog puta izborio taj-brejk, potom lako došao do 5:1, a onda nestao sa terena.

Donskoj je dobio šest vezanih poena i u velikom stilu, pobedom nad šampionom Australijan opena stigao do četvrtfinala u kojem se sastaje sa Lukom Pujom.