RIO : VATERPOLO : SRBIJA – AUSTRALIJA 10:8

Srpski vaterpolisti pobedili Australiju i došli nadomak četvrtfinala OI

Vaterpolo reprezentacija Srbije pobedila je Australiju u 4. kolu Grupe A na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru 10:8 (2:2, 2:3, 2:1, 4:2).

Uskoro opširnije…

TOK MEČA:

Četvrta četvrtina -10:8!

8. minut – 10:8 – Džon Koteril je postavio konačan rezultat.

8. minut – 10:7 – SLOBODAN NIKIĆ je stavio tačku!

7. minut – 9:7 – FILIPOVIĆ! Konačno je proradio Filip Filipović, ponovo su “delfini” poentirali sa igračem više.

Srpski košarkaši su na nogama, navijaju za vaterpoliste iz petnih žila!

6. minut – 8:7 – JAKŠIĆ! Imali su “delfini” igrača više, a Nikola Jakšić je zakucao loptu u mrežu.

3. minut – 7:7 – Ne predaju se Australijanci. Sa igračem više Džon Koteril je pogodio s krila.

2. minut – 7:6 – PRLAINOVIĆ! Bomba Andrije Prlainovića!

Treća četvrtina – 6:6

6. minut – 6:6 – Pola minuta trajalo je vođstvo “delfina”, jer je Riči Kempbel iz daljine dao gol za izjednačenje.

5. minut – 6:5 – PRLAINOVIĆ! Nikola Jakšić se izborio za peterac, koji je realizovao Andrija Prlainović.

5. minut – 5:5 – ALEKSIĆ! Prednost igrača više u izjednačenje je pretvorio Milan Aleksić.

Druga četvrtina – 4:5

8. minut – 4:5 – Kao i na kraju prve, i u poslednjim trenucima druge deonice zatresla se mreža “delfina”. Ovaj put to je učinio Ris Hauden.

7. minut – 4:4 – PREČKA! Andrija Prlainović je uzdrmao okvir australijskog gola.

4. minut – 4:4 – ĆUK! Miloš Ćuk se upisao u strelce dok je rival imao igrača manje.

3. minut – 3:4 – ALEKSIĆ! Konačno! Milan Aleksić je pucao sa distance i pogodio!

3. minut – 2:4 – Džo Kejs je bio precizan sa linije dva metra.

2. minut – PROMAŠEN PETERAC! Filip Filipović je pogodio prečku.

2. minut – 2:3 – I Džoel Svift je iskoristio igrača više.

Prva četvrtina – 2:2

8. minut – 2:2 – Samo šest sekundi pre kraja prve četvrtine Aron Janger je precizno šutirao i to u trenucima kada su se snage u bazenu izjednačavale povratkom Duška Pijetlovića posle isključenja.

7. minut – 2:1 – PIJETLOVIĆ! “Delfini” su iskoristili igrača više, Duško Pijetlović je iz blizine, jednom rukom poslao loptu preko zamišljene gol-crte.

3. minut – 1:1 – NIKIĆ! Odmah je uzvratio Slobodan Nikić, sa pozicije centra.

2. minut – 0:1 – Loše je počelo za “delfine”. Ajdan Roak je iskoristio situaciju sa igračem više da Australiju dovede u vođstvo

Srpski sportisti se u Riju, koliko im to obaveze dozvoljavaju, bodre međusobno. Tako meč “delfina” sa Australijom sa tribina prate naši veslači, reprezentativke u tekvodnu Milica Mandić i Tijana Bogdanović, Jelena Janković, košarkašice, ali i košarkaši, koji su požurili posle svog meča sa Amerikancima da stignu na bazen.