RIO: VATERPOLISTI RAZBILI ITALIJANE 10:8 NEKA SE PRIPREME HRVATI

Vaterpolo reprezentacija Srbije igraće u nedelju u finalu Olimpijskih igara u Rio de Žaneiru protiv večitog rivala Hrvatske! “Delfini” su u polufinalu deklasirali Italijane 10:8 (3:0, 3:2, 1:0, 3:5) i pokušaće da u nedelju uveče savladaju i Hrvate i stignu do prvog olimpijskog zlata pod imenom Srbija. Obezbeđena je srebrna medalja, šesto odličje za Srbiju na ovim Igrama, ali sigurno je da će “delfini” napasti zlato u nedelju.

NEKA SE PRIPREME HRVATI  BILA JE  ZAJEDNICKA IZJAVA VATERPOLISTA SRBIJE

Srebro je u rukama, ali zlato je cilj!

Posle fenomenalnih odbojkašica, i vaterpolisti su nas razgalili u istom danu, i to kako: trijumfom nad Italijanima, moćno, jako, ubedljivo – 10:8, a bilo je i 6:0!

U finalu, u borbi za prvo zlato vaterpolista na Olimpijskim igrama, “delfini” će igrati protiv “večitog rivala” i branioca olimpijske titule Hrvatske.

“Barakude” su ranije savladale Crnu Goru.

Uskoro opširnije…

SRBIJA – ITALIJA 10:8 (3:0, 3:2, 1:0, 3:6)

IV četvrtina

Uspeli su Italijani da postignu novi gol. Minut do kraja. Tri razlike za Srbiju koja igra slabije u finišu, ali dovoljno iskusno da ne dozvoli neprijatnu situaciju.

Preskiuti je ponovo pogdio, ali kasno… Tri minuta je do kraja.

Raspucani su i jedni i drugi kako se meč bliži kraju. Jakšić i Mandić su pogodili za Srbiju, Filjioli je bio strelac za Italijane – 10:5.

Postižu gol Italijani. Strelac je Preskiuti. Odmah u narednom napadu Filip Filipović je precizan, njegov drugi gol, vodimo 8:3. Odavno ovde više nema neizvesnosti.

III četvrtina

Poslednji minut treće deonice. Nismo iskoristili napad, potom smo se odbrnili sa igračem manje. Poslednji napad imali su Italijani. Nema promene rezultata. Imaćemo velikih pet golova prednosti pred poslednju četvrtinu.

Evo i sedmog gola za naš tim – strelac je Slobodan Nikić. Srbija “gazi” ka finalu. Sjajna odbrana na drugoj strani, odlična saradnja Mitrovića i Pjetlovića koji su osujetili pokušaj “azura”.

Bez golova u nastavku igre. Oba golmana u trećoj deonici su se razbranila.

II četvrtina

Identičan početak druge četvrtine, kao i ona prva. Italjani su uzeli loptu, nisu iskoristili prvi napad, a Filipović je pogodio za 4:0. potom i isključenje za Azure i velikih 5:0 posle gola Mitrovića.

Italijanima ni kontranapad nije pomogao da matiraju Mitrovića. Doduše, prečka je pomogla srpskom golmanu, dok je Prlainović na drugoj strani iskoristio igrača više za 6:0 u korist Srbije. Selektor Azura je morao da menja golmana i u igru je na polovini druge četvrtine ušao Del Lungo. I upisao je svoju prvu odbranu posle šuta Ćuka.

Kazna je usledila  na drugoj strani i azuri su napokon, preko Gala, prvi put na ovom meču zatresli Mitrovićevu mrežu – 6:1. Mogli su i do drugog, ali je Mitrović odbranio Srbiju sa igračem manje. Ipak, uspeli su Italijan da dođu i do drugog gola do poluvremena – 6:2.

I četvrtina

Nije moglo bolje da počne za selekciju Srbije. Prvi napad, prvi igrač više i gol Prlainovića. Međutim, odmah isključenje za njega, ali i za Di Fulvia, zbog obostranog guranja. S tim da su Italijani imali igrača više jer je Ranđelović morao napolje.

Nisu uspeli da iskoriste brojčanu presnost, dok im nije priznat gol u 3. minutu zbog neregularnog izvođenja faula. Dobili su Azuri tada i igrača više, ali je Mitrović bio siguran. Italijani su na polovini prve četvrtine ponovo dobili igrača više posle faula Aleksića, ali je Bodegas napravio kontrafaul.

Isti igrač je bio bespomoćan i u odbrani, kada ga je Nikić prevario i pogodio za 2:0. Gde je stao Nikić, nastavio je Pijetlović. Dobar napad sa igračem više i već je bilo 3:0. Isti rezultat je ostao i posle narednog napada Italijana sa dva igrača više. Mitrović je u tim momentima zaključao mrežu.

NAJAVA MEČA:

Biće ovo repriza polufinala sa OI u Londonu kada su Delfini poraženi od Azura. Idealnu priliku za osvetu nisu mogli da dobiju.

Srbija je u četvrtfinalu bila bolja od Španije, dok su Italijani izbacili Grke.

Prvi finalista je Hrvatska koja je sa 12:8 u prvom polufinalu bila bolja od Crne Gore.

Draško Brguljan.

– Ušli smo loše u utakmicu. Malo zbog treme, malo zbog pritiska, jer smo treći put bili u ovoj situaciji, a zna se kako smo prolazili. Šteta, jer nismo slabiji od Hrvatske. Imali smo veliku šansu, ali moramo zaboraviti ovo i ući u utakmicu za broncu puno bolje nego sada. Sada izgleda da je Hrvatska čudo, ali igrat će sa Srbijom u finalu i izgubit će s pet razlike – govorio je Draško Brguljan.