RIO : Kosarkasice Spanije srusile Srbiju – 65:59

EVROPSKE ŠAMPIONKE PALE NA STARTU! Košarkašice Španije srušile Srbiju – 65:59
Košarkašice Srbije doživele su poraz u prvom meču na Olimpijskim igrama u Riju od reprezentacije Španije – 65:59

Posle odličnog početka meča, u kojem su povele 13:4, Srpkinje su pale u igri, dozvolile protivnicama da preuzmu konce utakmice u svoje ruke i do kraja nisu uspele da to preokrenu.

Jesu izabranice Marine Maljković uspele u dva navrata da minimalno povedu, ali tu prednost su odmah gubile i na kraju morale da pruže ruku boljem timu.

Srljanje u igri, prebrzo završavani napadi, mnogo tehničkih grešaka skupo su koštali evropske prvakinje, koje će šansu za popravni imati sutra protiv Kanade (19.15).

Najbolja u selekciji Srbije bila je Jelena Milovanović sa 17 poena.

SRBIJA – ŠPANIJA 59:65 (18:19, 13:12, 13:15, 15:19)

Dvorana: u Riju. Sudije: Vaskez, Pastušjak, Kueljo Kueljo.

SRBIJA: Radočaj 2, Petrović 12, Čađo 3, Krnjić, Jovanović 5, Milovanović 17, Butulija 2, Crvendakić, Stanković, M. Dabović, A. Dabović 4, Pejdž 14.

ŠPANIJA: Romero, Nikolis 6, Domingez 6, Torens 7, Palau 7, Ćargaj 15, Rodrigez, Paskva, Kruz 13, Kuevedo, Hil, Ndur 11.

Tok meča:

Ana Kruz pogađa trojku i donosi Španiji pet poena prednosti – 60:55. A, onda Srpkinje gube loptu… Odmah stiže kazna, pogodak i Španija ima sedam razlike na 1:24 pre kraja. Smeši se poraz…

Tačno tri minuta pre kraja pogocima Ane Dabović sa penala Srbija je smanjila na 57:55.

Srljanje! Tri promašena napada na minus tri i odmah stiže kazna, Španija ponovo beži na pet razlike – 51:46. A, razlika se ne smanjuje kako se meč bliži kraju. Mnogo grešaka, mnogo prebrzih šuteva – 55:49 vode Špankinje.

Pet poena prednosti za Špankinje posle minut i po igre u poslednjoj četvrtini – 49:44. Nekoliko grešaka srpskih košarkašica ispod svog koša, izgubljene lopte u skoku…

Kraj treće četvrtine, Španija pred finalnih 10 minuta ima dva poena prednosti – 46:44.

Beži Španija mini serijom na četiri razlike (43:39), a onda Sonja Petrović košem, uz faul, i uz dodatno bacanje hvata priključak – 43:42.

Nastavak meča potpuno isti kao prethodne dve četvrtine. Tvrda igra, snažne odbrane i mnogo tehničkih grešaka… Saša Čađo pogađa trojku za 39:37, ali stiže odmah odgovor, prva trojka Španije – 39:40.

Prva trojka na meču delo je Sonje Petrović! Taman za vođstvo Srbije 34:33.

Veliki peh dogodio se Dajani Butuliji, koja je izgleda povredila prst u poslednjem minutu i odmah je izašla s terena i legla na parket.

Jelena Milovanović prednjači sa 15 poena, dobro bi bilo da joj se priključi u tom učinku još neka košarkašica, jer je druga najefikasnija tek Danijel Pejdž sa šest poena.

Druga četvrtina

Poluvreme – 31:31. Nerešeno je, tvrda utakmica, borbena.

Evo najzad vođstva! Tamara Radočaj je polaganjem iz kontre donela prednost našem timu 31:30 na 1:13 pre kraja poluvremena. Španija je uzela tajm-aut.

Mnogo tvrđa druga četvrtina, sa dosta jačim odbranama. Srbija i dalje u minimalnom zaostatku – 26:25. Jelena Milovanović sa 11 poena najefikasnija u timu Srbije.

Nastavlja se serija Španije i na početku druge četvrtine – 23:18. Smanjile su potom Srpkinje na 23:22, pa je usledio period bez koša na obe strane.

Prva četvrtina

Kraj prve četvrtine, Španija je povela posle sjajnog početka Srbije (19:18). Imale su naše košarkašice prednost 13:4…

Sonja Petrović sa linije penala donosi Srbiji 16:13. Španske košarkašice uzvraćaju trojkom, ali ne dozvoljava im Sonja Petrović da se razigraju. Srbija vodi 18:17.

Sjajna, sjajna igra Srbije na početku meča! Izuzetno čvrsta odbrana, razigran napad i posle koša Pejdž za 13:4 Španija traži tajm-aut. Posle toga su Špankinje uspele da se serijom 5:0 vrate na četiri poena zaostatka – 13:9.

Koš uz faul i pogođeno bacanje Jelene Milovanović za 9:4.

Jelena Milovanović je postigla prvi koš za reprezentaciju Srbije na OI! A, američka Srpkinja Danijel Pejdž sa četiri vezana poena donosi 6:2.

Evropske šampionke na olimpijskoj premijeri! Posle mnogo godina, još od Seula 1988. godine, ženska košarkaška reprezentacija igra na Igrama!