RIO : Bobana Velickovic zauzela sedmo mesto u finalu

Bobana Veličković zauzela sedmo mesto u finalu!
Bobana Veličković zauzela je sedmo mesto u finalu gađanja vazdušnim pištoljem 10 metara na Olimpijskim igrama u Riju

Bobana Veličković nije uspela da donese Srbiji prvu medalju na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru.

Uspela je da prođe u drugu fazu finala u kojoj je bila poslednja, sedma, pa je tako završila takmičenje u borbi za finale. Za nastavak borbe nedostajalo joj je samo 0.6 kruga!

Na kraju je zauzela sedmu poziciju sa ukupnim skorom od 96.4. kruga.

Zlatnu medalju je osvojila Kineskinja Mengsu Žang, srebro je pripalo Ruskinji Vitalini Bacaraškini, a bronzano odličje je otišle u ruke Grkinje Ane Korakaki.

UŽIVO:

Bobana Veličković je finale završila sa 96.4 kruga.

Četvrta serija: Bobana gađa 8.8, 10.2. Posle ove serije ima skor 20.8. Ali, to nije dovoljno završila je finale na sedmom mestu. Bobana je smanjila razliku u odnosu na Meksikanku Zavale Vaskez, ali nije uspela da je pretekne i ostane u borbi za medalju. Ispala je za 0.6 kruga!

Ekatarina Koršunova je definitivno osma u prvoj eliminacionoj seriji i završila je takmičenje.

Treća serija: Sada strelkinje imaju dva hica. Bobana je sedma za rezultatom 9.7. Sjajna Bobana ima rezultat 20.6 i sedma je i to zahvaljujući hicu od 10.6.

Druga serija: Takmičarke imaju takođe tri metka: Srpkinja nakon tri pokušaja ima rezultat 27.8 i zauzima osmu poziciju. .

Prva serija: Prva serija od po tri pokušaja i Bobane ima 27.2 kruga.