REMI U RAZGRADU: CRVENA ZVEZDA – LUDOGOREC 2:2 REVANS NA MARAKANI

(VIDEO) GOLEADA U RAZGRADU! Remi Zvezde vredan kao pobeda pred revanš na “Marakani” – 2:2
Fudbaleri Crvene zvezde ostali su neporaženi u Razgradu. Crveno-beli su odigrali sa Ludogorecom 2:2 u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona

Nisu crveno-beli pobedili, ali kako su igrali u prvom delu utakmice protiv Ludogoreca moraju biti zadovoljni rezultatom. Vodili su crveno-beli do 76. minuta, ipak kapitulirali nakon još jedne glupe greške odbrane, ali svakako u Beograd nose dobar rezultat.

Zvezda je odigrala dva potpuno različita poluvremena. Tokom prvih 45 minuta igrala se živcima navijača, ličila na prosečan tim kome mesto nije u kvalifikacijama za Ligu šampiona, ali su se crveno-beli “povampirili” tokom drugih 45 minuta. Posve vođstva domaćina pogotkom Kafua u 43. minutu Katai je izjednačio u 48, a u 6t. golčinom sa 23 metra preokrenuo Kanga. Ipak, trijumf crveno-belih sprečio je rezervista Kešeru koji je svoj tim spasao poraza.

Crveno-beli su od starta bili u podređenom položaju. Domaćin je imao inicijativu i bio konstantna opasnost po gol Kahrimana. Posebno je Marselinjo na muke stavljao igrače crveno-belih tokom prvog dela meča koji su nekako odolevali napadima Bugara, ali samo do finiša.

Igrači srpskog šampiona su tokom prvih 45 minuta imali samo jedan cilj – da ne prime gol. Branili su se crveno-beli, dok s druge strane nisu uspeli pošteno ni da dođu u priliku da priprete golmanu Ludogoreca Stojanovu. Međutim, plan je srušen u 43. minutu. Fizički su pali puleni Miodraga Božovića, kako je meč odmicao sve su češće i ozbiljnije grešili, a domaćini nisu popuštali. U 43. minutu Kafu je promešao četvoricu igrača Crvene zvezde, obišao je i Kahrimana i pogodio za 1:0.

Šta je rekao, da li je izribao ili kako je motivisao Božović pulene na poluvremenu, za sada je tajna, ali šta god da je uradio upalilo je. Prvo je u 48. Katai napravio slalom kroz odbranu Ludogoreca, baci je na travu defanzivce domaćina i maestralnim pogotkom izjednačio na 1:1.

Zaigrali su crveno-beli ofanzivnije, hrabrije i odlučnije i već u 67 .minuta igre bilo je 2:1 za Zvezdu. Kanga je raspalio po lopti sa oko 23  metra i bacio u delirijum “delije” na “Ludogorec areni”.

Ali, sve je palo u vodi desetak minuta kasnije. Kešeru je iskoristio uspavanost Zvezdine odbrane nakon prekida, pogodio za izjednačenje i postavio konačan rezultat.

LUDOGOREC – CRVENA ZVEZDA 2:2 (1:0)

Strelac: Kafu u 43, Kešeru u 76. minutu za Ludogorec – Katai u 48. minutu, Kanga u 67. za Zvezdu .

Stadion: “Ludogorec arena”, Sudija: Martin Strongbertson (Švedska).

LUDOGOREC: Stojanov, Minev, Moci, Plastun, Natanijel, Đakov, Saša, Kafu, Marselinjo, Vanderson, Lukoki (od 67. Kešeru).

CRVENA ZVEZDA: Kahriman, Cvetković, Fibel, Rendulić, Ibanjez, Le Talek, Donald, Srnić, Katai (od 88. Sikimić), Kanga,  Mouče (od 67. Miuče)