PORTUGAL PRVI FINALISTA EP! Ronaldo i Nani deklasirali Vels za tri minuta 2:0​

Portugal je prvi finalista Evropskog prvenstva u Francuskoj nakon što je u polufinalu savladao Vels sa 2:0 golovima Ronalda i Nanija

Portugalci su u situaciju da se bore za trofej namenjen najboljoj reprezentaciji u Evropi došli posle samo jedne pobede u 90 minuta. Grupu su prošli posle tri remija, potom su u osmini finala izbacili Hrvatsku pogotkom tokom produžetaka, a Poljsku u četvrtfinalu nakon penala 5:3, pošto je posle 90 minuta bilo 1:1.

U finalu će igrati sa boljim iz meča Francuska – Nemačka, meč se igra u četvrtak od 21.00.

Više se očekivalo od Velsa i Portugala tokom prvih 45 minuta igre, pošto je prvi deo meča bio izuzetno monoton bez ijedne prave šanse. Međutim, jedni i drugi bili su izuzetno obazrivi što je i razumljivo, jer je u igri bilo finale Evropskog prvenstva. Portugalci su prvi zapretili, ali su potom Velšani bili nešto agilniji i agresivniji. Ipak, mreže se nisu tresle, golmani nisu imali mnogo posla, ko ni Geret Bejl i Kristijano Ronaldo.

Ipak, u nastavku su se Portugalci iskupili navijačima za sate nerviranja u Francuskoj tokom mečeva sa Mađarskom, Hrvatskom, Poljskom…. Velšani su pali za samo tri minuta. Prvo se u 50. Kristijano Ronaldo vinuo u nebesa, nadvisio čuvare i glavom matirao golmana Henesija. Samo tri minuta kasnije, nisu “zmajevi” stigli ni da se saberu posle primljenog pogotka, Nani je duplirao rezultat i ispostavilo se postavio konačan rezultat.

Velšani su do kraja sve karte bacili u napad, žurili, srljali i Portugalcima olakšali posao da rautinski sačuvaju dva gola prednosti.

PORTUGAL – VELS 2:0 (0:0)

Strelci: Ronaldo u 50, Nani u 53.

Stadion: u Lionu, Sudija: Jonas Erikson (Švedska)

PORTUGAL: Partisio, Sedrik, Fonte, Bruno Alves, Gereiro,  Danilo,  Žoao Mario, Adrijen, Renato Sančez (od 74. Gomez),  Nani, Ronaldo.

VELS: Henesi, Gunter, Čester, Kolins (od 66. Vilijams), Vilijams, Tejlor, King, Ledli (od 58. Vouks), Alen, Bejl, Robson-Kanu (od 63. Čurč).