POBEDA PARTIZANA NAD SKENDERBEGOM 2:0

Fudbaleri Partizana su u 4. kolu Lige Evrope pobedili ekipu Skenderbega sa 2:0 golovia Zorana Tošića i Leandrea Tavambe

Partizan je ovom pobedom izbio na drugo mesto grupe B i ima pet bodova posle četiri kola.Dinamo Kijev je prvi sa 10, Jang Bojs na trećoj poziciji ima tri, a Skenderbeg dva.Nisu listali crno-beli na ovoj utakmici, koja je bila “biti ili ne biti”, ali su došli do veoma važne i sada su u odličnoj poziciji da dočekaju proleće u Evropi.

Vođstvo crno-belima doneo je Zoran Tošić sjajnim golom iz slobodnog udarca u 39. minutu.Konačan rezultat postavio je Lenadre Tavamba u 66. minut, a velike zasluge idu na adrsu Ognjena Ožegovića, koji je najpre ukrao loptu, a potom asistirao saigraču iz napada, kojem nije bilo teško da loptu skrene u mrežu.

Imali su crno-beli još nekolko prilika, ali je Šehi maestralno branio, baš kao i Stojković, koji je u nekoliko navrata skidao zicere gostima.Narenu utakmicu crnobeli igraju Partizan igra 23. novembra na domaćem terenu protiv Jang Bojsa, dok Skenderbeg dočekuje kijevski Dinamo.

Srpski šampion će biti oslabljen neigranjem Zorana Tošića, koji je na ovoj utakmici dobio žuti karton, što mu je treći žuti karton.

PARTIZAN – SKENDERBEG 2:0 (1:0)

Strelac: Tošić u 39, Tavamba u 66. minutu.

Stadion Partizana. Sudija: Karlos del Kero (Španija).

PARTIZAN: Stojković, Vulićević, Nemanja R. Miletić, Mitrović, Nemanja G. Miletić, Everton, Jevtović, Tošić (od 82. Pantić), Tavamba, Janković, Ožegović (od 74. Radin).

SKENDERBEG: Šehi, Vangeli, Radaš, Hašanica, Mici, Muzaka, Lilaj, Taku, Gavazaj, Adeniji, Sov.