PARTIZAN JEDVA SLOMIO DINAMIK! Crno-beli tek posle produžetka upisali deveti trijumf

Košarkaši Partizana savladali su Dinamik u 10. kolu Košarkaške lige Srbije tek nakon produžetka sa 87:63 (26:20, 24:18, 10:22, 13:13, 14:10)
DINAMIK – PARTIZAN

Crno-beli su u finišu prve četvrtine stekli prednost od osam poena (19:11), potom nastavili da lome otpor rivala pa su sredinom druge četvrtine stekli i 15 poena prednosti – 39:24.

Dinamik je u nastavku uspeo da spusti minus na 11 poena,  da bi domaćine potom koštale neke greške možda i boljeg rezultata na poluvremenu pošto je ekipa Aleksandra Džikića vodila sa 50:38.

Domaćin se raspucao u nastavku meča i serijom 8:0 se primakao na 56:51, a u poslednju četvrtinu ušlo sa poravnatim rezultatom – 60:60. Dinamik je početkom četvrte deonice preko Čakarevića i Bruksa napravio seriju do 6:0 i poveo 66:60.

Ali, Andrić je sa dve vezane trojke izjednačio na 66:66. Do kraja meča igralo se koš za koš. Crno-beli su dva minuta pre kraja novom trojkom Andrića poveli 71:69, ali se Dinamik vratio u meč sa penala, da bi potom Partizan ponovo poveo 73:71 , ali je Čakarević sa linije za slobodna bacanja izborio produžetak – 73:73.

Tokom dodatnih pet minuita Andrić je ponovo doneo prednost crno-belima, pa se Dinamik vratio, ali su Veličković i Birčević pogodili sa penala, pa je Marinković ubacio za dva i doneo Partizanu vođstvo od pet poena – 83:78.  Domaćin je prišao na 83:81, ali su Ratkovica i Veličković sa linije za slobodna bacanja overili pobedu parnog valjka – 87:83.