Đoković je protiv japanskog tenisera dosad odigrao 11 duela, slavio je devet puta, a večeranji rivali poslednji put su se sastali u polufinalu ovogodišnjeg turnira u Rimu, kada je sa 2:6, 6:4, 7:6 (5).

Dešavanja sa finalnog meča Rodžers kupa pratite na sajtu “Novosti” iz gema u gem.

23:30 – NOVAK TRIJUMFOVAO U TORONTU

Najbolji teniser sveta osvojio je Rodžers kup. Mogao je Novak lakše i brže da osvoji 12. gem drugog seta, ali je Nišikori uspeo da sačuva dve vezane meč lopte, da bi treću Novak iskoristio za četvrti trofej u Kanadi.

23:25 – BREJK ĐOKOVIĆA; NOLE SERVIRA ZA TITULU

Novak pravi brejk i u narednom gemu servira za titulu na Rodžers kupu. Prvi reket planete je u jednom od najdužih gemova na meču najpre uspeo da sačuva dve gem lopte, da bi potom iskoristio prvu priliku da oduzme servis Japancu.

23:20 – NOVAK S NULOM DO 5:5

Bez izgubljenog poena Novak osvaja 10. gem drugog seta.

23:17 – NOVAK SERVIRA ZA OSTANAK U SETU

Uspeo je Nišikori da se oslobodi Novakovog pritiska, osvojivši još jedan gem bez prevelikih problema, uz jedna izgubljen poen – 5:4. Novak servira za ostanak u setu.

23:14 – NOVAK LAKO DO 4:4

Prekida Novak seriju Japanca, koji je i u ovom gemu poveo. Ipak, posle prvog izgubljenog poena, srpski as osvaja naredna četiri i poravnava rezultat u drugom setu.

23:09 – NIŠIKORI PONOVO VODI

Uspeo je Nišikori da preokrene rezultat, osvojivši tri vezana gema – 4:3. Razigrao se Japanac u sredini drugog seta, posle brejka uz jedan izgubljen poen, sedmi gem drugog seta rešava na nulom.

23:07 – JAPANAC VRAĆA BREJK

Japanac je brzo uspeo da vrati brejk i to na veoma ubedljiv način. Poveo je sa 0:40, Novak je prvu brejk loptu spasao, ali je Nišikori sledeću pretvorio u poen za oduzimanje servisa prvom reketu planete.

23:04 – NIŠIKORI PREKIDA NOVAKOVU MINI SERIJU

Uz jedan izgubljen poen Nišikori prekida Novakovu seriju od tri vezana osvojena servis gema – 3:2.

23:01 – ĐOKOVIĆ SVE BLIŽI TRIJUMFU

Uz jedan izgubljen poen Novak potvrđuje brejk i vodi sa 3:1.

22:59 – NOVAK UBEDLjIVO DO DRUGOG BREJKA

Kratko je trajala prednost Japanca, Novak drugi put na meču oduzima servis Nišikoriju i vodi sa 2:1. Srpski as je od početka gema bio u prednosti, na 0:40 Japanac je uspeo da sačuva jednu brejk loptu, ali je već sledeću Đoković pretvorio u poen za brejk.

22:52 – NOVAK LAKO DO 1:1

Uz samo jedan izgubljen poen Novak osvaja prvi servis gem u nastavku meča.

22:48 – NIŠIKORI USPEŠNO POČINjE DRUGI SET

Prvi put na meču Nišikori dolazi do vođstva, pošto je, uz dva izgubljena poena, osvojio prvi gem drugog seta.

22:43 – ĐOKOVIĆ OSVAJA PRVI SET

Posle nešto više od pola sata igre, Novak osvaja prvi set, iskoristivši poslednju od dve vezane set lopte.

22:41 – SRBIN PROPUSTIO SET LOPTU; JAPANAC OSTAO U SETU

Imao je Novak priliku da završi set na servis Nišikorija, ali je Japanac uspeo da spasi brejk i set loptu, da bi potom sa dva vezana poena osvojio servis gem. Novak servira za set.

22:33 – NOVAK NA GEM OD OSVAJANjA PRVOG SETA

Novak je potvrdio brejk, Nišikori servira za ostanak u setu. Poveo je srpski as sa 40:0 u sedmom gemu, Japanac je uspeo sa mu pripreti i dođe do 40:30, ali je Novak uspeo da sačuva servis, za vođstvo od 5:2.

22:31 – ĐOKOVIĆ PRVI DO BREJKA

Prvi brejk na meču pravi Đoković. Srpski as je relativno lako oduzeo servis rivalu, iskoristivši prvu od dve vezane brejk lopte.

22:30 – NOLE TEK U TREĆEM SERVIS GEMU IZGUBIO PRVI POEN

Posle 30:0, Nišikori uspeva da izjednači, ali Novak osvaja dva naredna poena i ponovo vodi 3.2.

22:29 – JAPANAC IZJEDNAČIO

Nišikori poravnava na 2:2, iskoristivši poslednju, od dve vezane, gem lopte.

22:17 – ĐOKOVIĆ UBEDLjIVO DO 2:1

Novak, kao i u prvom gemu, bez izgubljenog poena osvaja servis gem.

22:15 – NIŠIKORI SIGURAN NA PRVOM SERVIS GEMU

Uz jedan izgubljen poen, Japanac osvaja prvi gem u finalu.

22:13 – NOVAK S NULOM OSVAJA PRVI SERVIS GEM