MELBURN : DJOKOVIC VERDASKO 3:0 (6:1, 7:6, 6:2)

(VIDEO) ZNA SE KO JE GAZDA MELBURNA! Đoković glatkom pobedom protiv Verdaska prošao u 2. kolo AO
Srpski teniser Novak Đoković ubedljivom pobedom je počeo odbranu titule u Melburnu pošto je u 1. kolu savladao Španca Fernanda Verdaska sa 6:1, 7:6, 6:2

Nije se ponovila u Melburnu drama od pre desetak dana iz Dohe. Verdasko je samo u drugom setu namučio Đokovića, koji je morao taj deo meča da dobije u taj brejku, dok je prvi i treći set bio poezija na terenu u režiji srpskog asa.

Kako je otvorio meč, činilo se da će Novak ekspresno da dobije ovaj duel, ali je Španac pokazao da nije još za staro gvožđe. Ipak, Đoković nije Nadal, pa da padne u 1. kolu Australijan opena, kao “bik sa Majorke” prošle godine u duelu sa Verdaskom.

Novak Đoković će u 2. kolu grend slema u Melburnu igrati sa Denisom Istominom.

TOK MEČA:

Treći set:

KRAJ! GEM, SET, MEČ – 6:2!

Još jedan korak! Bez izgubljenog poena srpski teniser je došao do novog gema i vodi sa 5:2.

Siguran gem za Novaka Đokovića, a Verdasko nastavlja da ramom reketa šalje loptice u publiku – 4:1. Naredni gem je pripao Špancu, koji je smanjio na 4:2. Došao je srpski teniser do 40:40, a onda ritern poslao u mrežu i ispustio veliku priliku…

Vodi Đoković 3:0! Imao je Verdasko brejk loptu, ne predaje se, ali se Novak iščupao i stekao veliku prednost u trećem setu. Posle velike borbe Španac je dobio prvi gem u ovom setu – 3:1.

Siguran servis gem Novaka Đokovića na početku trećeg dela igre – 1:0. BREJK! Verdasko dvostrukom servis greškom poklanja gem našem teniseru – 2:0!

Drugi set:

SET! Drama u taj brejku, ali Novak Đoković sa 7:4 dobija set i vodi sa 2:0! Još jedan do drugog kola!

Idemo u taj brejk. Novak je s nulom dobio svoj servis gem – 6:6.

NEVEROVATNO! Fernando Verdasko se u ovom gemu pretvorio u Miloša Raonića! Imao je Đoković tri vezane brejk lopte, 0:40, a onda je Španac počeo da servira tako da mu pozavide Raonić, Izner, Anderson… Šest-sedam servisa Novak nije uspeo ni da vrati na polovinu španskog tenisera, koji je poveo sa 6:5.

Velika šteta! Imao je Novak 15:40, dve šanse za brejk, ali je Verdasko uspeo da se spasi sjajnim servisima, raspalio je dva vezana asa, a kasnije mu je Đoković greškama dozvolio da povede 5:4. Ponovo je posle toga bilo drame! Verdasko je imao 0:30 na Novakov servis, ali je Srbin dobio sve naredne poene i izjednačio na 5:5.

Sada je i Španac osvojio svoj servis gem, dosta lako, malo uz pomoć mreže na 15:15, tek rezultat je 4:3 za Verdaska. Mnogo, mnogo muke imao je Novak da bi dobio osmi gem u setu, ali je na kraju uspeo – 4:4. Verdasko je imao 0:30, pa Đoković tri gem lopte, da bi tek poslednju uspeo da iskoristi.

Najzad je prekinuta serija brejkova, mada je Verdasko ponovo imao šansu! Đoković se odbranio i izjednačio na 3:3. Neverovatan poen je osvojio srpski as na 40:40, odigrao je skraćenu dijagonalu iz gotovo nemogućeg ugla i izludeo Španca!

I BREJK! Ponovo je Fernando Verdasko oduzeo servis Novaku Đokoviću! Neobjašnjiv pad u igri srpskog tenisera, Španac koristi da povede sa 3:1. PA OPET BREJK! Četvrti u nizu! Vratio se Đoković, dobio je gem i smanjio na 2:3.

BREJK! Kakav momentalni odgovor Novaka Đokovića! Srbin je majstorski uzvratio, mada mu je i Verdasko jeftino poklonio dva poena – 1:2. Španac je četvrti put udario lopticu ramom i poslao je na tribine!

Verdasko je prvi servirao u drugom setu i dobio je svoj gem – 1:0. BREJK! Potpuno drugačiji početak drugog seta, Španac je uspeo da oduzme Novaku servis i povede sa 2:0.

Prvi set:

SET! Četiri set lopte su bile potrebne Đokoviću, ali sa 6:1 za 31 minut igre dobio je prvi deo meča.

Prvi put je Novak morao da igra na razliku, ali je i ovaj gem dobio i na korak je od osvajanja prvog seta – 5:0. I Španac je uzeo prvi gem u današnjem meču! Verdasko je smanjio na 5:1, Đoković će servirati za set.

Đoković je potvrdio brejk i posle osam minuta igre vodi sa 3:0. BREJK! Lepo, sigurno, hirurški precizno igra Novak i ponovo oduzima Verdasku servis – 4:0! Srpski as grabi ka osvajanju prvog seta.

Brzo, kratko i jasno Novak Đoković je osvojio svoj prvi servis gem u meču – 1:0. BREJK! I odmah Novak stavlja do znanja Verdasku da mu se ne igra maratonski meč, pa je sa lakoćom oduzeo servis rivalu – 2:0.