U trećem kolu kvalifikacija bugarski tim sa dva gola u prvom produžetku matirao crveno-bele. Kangina glupost i te kako koštala srpsku ekipuMoraće Crvena zvezda da traži put do Evrope na teži način. U trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona su na prepunom stadionu „Rajko Mitić“ izgubili od Ludogoreca posle produžetaka – 2:4.

Sada čekaju petak i žreb za Ligu Evrope gde će saznati ime rivala u poslednjem kolu kvalifikacija za drugo po rangu evropsko takmičenje. Glavni problem jeste činjenica da nisu među povlašćenima, tako da će biti potrebna i pomoć fortune.

Meč je odlično krenuo za Zvezdu. Donald je „bombom“ u 17. minutu doveo svoj tim u vođstvo i tako podigao ceo stadion na noge. Međutim, ta radost nije dugo trajala. Odbrana Zvezde je sedam minuta kasnije odreagovala katastrofalno i baš kao u prvom meču dozvolila Kafuu da se prošeta i da efektnim pogotkom izjednači. Delovalo je da će se sa tim rezultatom otiši na odmor, ali je u 40. minutu Vanderson dobrim udarcem sa nekih 17-18 metara doneo potpuni preokret. Gol ide i na dušu Kahrimana koji je omorao bolje da odreaguje.

U razmaku od samo dva minuta je Plaštun dobio dva žuta kartona i izgledalo je da će do biti prava „injekcija samopouzdanja“ za Zvezdu u drugom delu. Krenuli su igrači ka svlačionici,a onda je Kanga napravio veliku glupost. Djakov mu je prišao i počeo da mu objašnjava nešto, a igrač Zvezde ga je namerno odgurnuo. Gosti su opkolili sudiju Bantija koji je Kangi pokazao direktan crveni karton.

Bacio je u drugom poluvremenu Božović sve karte na napad. Ubacio Vijeiru i Ruisa, a to mu je donelo rezultat. U 61. minutu je Katai snažno šutirao sa ivice šesnaesterca, Vijeira krenuo na odbitak, a golman Stojanov i Palomino su nespretno reagovali, pa je arbitar pokazao na „belu tačku“.

Ibanjez je preuzeo odgovornost, stavio loptu na „kreč“, šutirao po sredini gola, tako prevario Stojanova i doneo izjednačenje. Bilo je šansi na obe strane, ali ne i golova pa je meč otišao u produžetke.

Ali, sve je bilo rešeno vrlo brzo, već u 92. minutu. Marselinjo je poslao loptu ka Vandersonu koji je pokazao svoju brzinu, pobegao Ibanjezu i poslao loptu preko Kahrimana koji je izleteo da skrati ugao. Tražili su crveno-beli ofsajd, ali sudije nisu reagovale. Samo pet minuta kasnije je Misiđan pokazao koliko je brz. Prošao je lagano pored Ibanjeza i Fibela, Kahriman to uspeo da odbrani, ali se lopta odbila do Vandersona koji je treći put poslao loptu u mrežu. Od tog trenutka je sve i zvanično bilo gotovo, jer su Božovićevi puleni morali da postignu tri gola u kratkom vremenskom periodu…