LIGA EVROPE: PARTIZAN-KELN 1:4 !

Fudbaleri Partizana doživeli su težak poraz u Kijevu od Dinama i tako na drugom mestu završili takmičenje u grupi, pa će na žren za narednu fazu takmičenja ići kao nepovlašćena ekipa – 4:1

Iako se to kosi sa konačnim rezultatom, Partizan nije odigrao toliko lošu utakmicu u Kijevu, ali je kažnjen surovo za svaku grešku u odbrani.

Odlično su crno-beli otvorili meč, Everton je u 5. minutu pogodio prečku, a već u sledećem napadu Dinamo je postigao gol, posle odbitka.

Do kraja poluvremena Ukrajinci su još dva puta matirali Stojkovića i to sa tri-četiri metra.

I dok je Partizan promašivao šanse koje je stvarao, Dinamo je svoje rutinski pretvarao u golove.

Počasni gol za srpskog šampiona postigao je Jevtović iz penala, pošto je srušen Suma, a u drugom delu je Tavamba promašio neverovatnu šansu da smanji na 3:2 i unese neizvesnost u meč.

Posle toga je Dinamo dobio penal na poklon za 4:1 i završio utakmicu.

Partizan će, dakle, na žreb za naredni krug takmičenja ići kao nepovlašćena ekipa.

DINAMO KIJEV – PARTIZAN 4:1 (3:1)

Strelac: Morozjuk u 6. i Moraeš u 28, 31. i 77. minutu iz penala za Dinamo, a Jevtović iz penala u 46. za Partizan.

Stadion: “Olimpijski”. Sudija: Pavel Gil (Poljska). Gledalaca: 14.637.

DINAMO: Buškan, Kedžiora, Kačeridi, Kadar, Pivarić, Šepelijev, Bujalski (od 66. Garmaš), Morozjuk, Šaparenko (od 77. Besedin), Cigankov (83. Gonzales), Moraeš.

PARTIZAN: Stojković, Vulićević, Nemanja R. Miletić, Mitrović, Nemanja G. Miletić, Everton, Jevtović, Pantić, Suma, Tavamba, Solomon (od 66. Ožegović).