LIGA EVROPE: PARTIZAN IZGUBIO OD DINAMA 3:2

Fudbaleri Partizana su u 2. kolu grupe B Lige Evrope poraženi od Dinama iz Kijeva sa 3:2, iako su na poluvremenu vodili 2:0

Pomračenje Partizana za 45 minuta! Crno-beli su posle prvog poluvremena vodili golovima Ognjena Ožegovića u 34 i Leandrea Tavambe u 42. minutu, ali to nije bilo dovoljno srpskom šampionu.U drugih 45 minuta Ukrajinci su došli do potpunog preokreta, a sve je krenulo nizbrdo od penala koji je skrivio Ožegović.Napadač Partizana je u 54. minutu visoko podigao ruku u živom zidu, a sudija Svajn Odvar Moen je pokazao na belu tačku.Moraeš je iskoristio ovaj poklon Ožegovića, a već u 68. minutu bilo je nerešeno, pošto je Bajalski savladao Stojkovića posle dodavanja Besedina.

Potpuni preokret Dinamu je doneo Moraeš svojim drugim golom, kada je u 84. minutu natrčao na odbitak posle udarca Bajalskog, koji je pogodio stativu.Treba istaći da je golman Partizana Vladimir Stojković u nekoliko navrata spasao gol, pošto je skidao zicere protivničkim igračima.Crno-beli u narednom kolu 19. oktobra gostuje Skenderbegu, koji je odigrao nerešeno protiv Jang Bojsa (1:1), a Dinamo dočekuje Jang Bojs.Kijevljani imaju maksimalan učinak i prvi su sa šest bodova, Jang Bojs ima dva boda, a Partizan i Skenderbeg imaju po bod.

PARTIZAN – DINAMO KIJEV 2:3 (2:0)

Strelac: Ožegović u 34. i Tavamba u 42. – Moraeš 54. i 84. i Bajalski u 68. minutu

Stadion Partizana. Sudija: Svajn Odvar Moen (Norveška).

PARTIZAN: Stojković, Vulićević, Nemanja R. Miletić, Ostojić, Nemanja G. Miletić, Everton, Radin, Suma (od 75. Pantić), Janković, Tavamba, Ožegović (od 79. Jovanović).

DINAMO: Koval, Kedžiora, Vida, Kadar, Pivarić, Bajalski, Sidorčuk, Cigankov (od 46. Moraeš), Garmaš, Gonzales, Kravec (od 46.Besedin).