LIGA EVROPE: CRVENA ZVEZDA – KELN 1:0

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Keln u drugom kolu Lige Evrope sa 1:0 pogotkom Ričmonda Boaćija

Crveno-beli su odigrali dva različita poluvremena. U prvom je vicešampion Srbije bio odličan, kontrolisao dešavanja na terenu, bio siguran u odbrani, tigao i do gola prednosti, dok su “jarčevi” tokom drugih 45 minuta bili bolji rival, imali više prilika, čak tri stative, samo dve je Miloš Jojić pogodio, ali su crveno-beli junački odbranili pobedu i osvetili se Nemcima za poraz (3:0) u sezoni 1989/90. godine.Navijači Kelna bakljadom su dočekali crveno-bele i to je bio najzanimljivije što smo od Nemaca videli tokom prvih 45 minta meča. Sa Borjanom na golu i sa dve izmene u defanzivi, Babićem i Gobeljićem, crveno-beli su izuzetno hrabro otvorli utakmicu

Kenga je već u četvrto minutu mogao da utiša Nemce. Dobio je sjajnu loptu od Le Taleka, izašao sam na golmana Horna ali šutirao preko praznog gola. Potom je Radonjić prokockao bio u sjajnoj prilici, pa je Kanga sa distance stavio na muke golmana Kelna. Gabonaje u 27. opet probao iz daljine, ali je bio sebičan imao je Boaćija koji je čekao loptu u trku ka petercu. Ipak, tri minuta kasnije odjeknula je bomba Kelnom. Boaći je nakon asistencije Donalda sa oko 20 metara uputio projektil, koji je razneo mrežu “jarčeva” za vođstvo od 1:0.Do kraja poluvremena Srnić je imao vrlo soildnu šansu sa oko 25 metara da duplira prednost, ali bezuspešno, dok Keln za 45 minuta nije imao šut u okvir gola, crveno-beli su odlično odradili posao u defanzivi. Međutim, tokom drugih 45 minuta Zvezda nije ličila na sebe. “Jarčevi” su od prvog minuta bili opasniji, odvažniji, čvrsto rešeni da dođubar do egala. Jojić je za samo desetak minuta u dva navrata pogodio stativu, potom Bitenkur u 74. minutu nije imao sreće, i ovog oputa je Zvezdu spasila stativa. Nije urodila plodom ni totalna ofanziva Nemaca u finišu utakmice, briljirao je Borjan na golu, te su crveno-beli herojskom igrom odbranili pobedu.

KELN  – CRVENA ZVEZDA 0:1 (0:1)

Strelac: Boaći u 30. minutu.

Stadion: “Rajn Energi”. Sudija: Bas Nijhuis.

KELN:Horn, Hajnc, Sorensen, Mere (od 46. Bitenkur), Leman, Jojić, Ozkan, Rauš, Olkovski (od 76. Klemens), Kordoba, Žirasi (od 46. Osako).

CRVENE ZVEZDA:  Borjan, Babić, Le Talek, Stojković, Gobollji, Donald, Krstičić, Srnić, Kanga, Radonjić (od 73. Milić), Boaći (od 63. Pešić).