Kirijos još jednom dobio Đokovića bez izgubljenog seta – 2:0

Novak Đoković je završio takmičenje u Indijan Velsu. Poražen je u osmini finala od Nika Kirijosa rezultatom 6:4, 7:6, posle jednog sata i 55 minuta igre

Bio je ovo drugi poraz Novaka Đokovića od Nika Kirijosa. Australijanac je zaustavio drugog tenisera sveta 3. marta na turniru u Akapulku, pa mu je ovo drugi trijumf nad Srbinom za manje od dve nedelje.

Novak je branio titulu u Indijan Velsu, pa ostaje bez velikog broja bodova, s obzirom na to da je stigao samo do osmine finale izgubiće 910 bodova.

Novak nije ličio na sebe, na onog igrača koji je blistao protiv Del Potra u minulom kolu. Početkom prvog seta bilo ga je teško gledati koliko je bio nezainteresovan i letargičan na terenu. Ako uzmemo u obzir da je Kirijos šamarao sa servisima, dobro je prošao sa jednim izgubljenim servis gemom, koliko je bilo dovoljno Australijancu da posle 45 minuta igre dođe do vođstva od 1:0. S druge strane, Novak nije imao ni šansu da uzme Niku servis gem.

U drugom setu prilike za brejk nije bilo ni na vidiku do 11. gema, kada je Đoković morao da spasava dve brejk lopte. Uspeo je, uveo set u taj brejk, koji je Kirijos sjajno odigrao i posle sat i 55 minuta realizovao drugu meč loptu za pobedu od 2:0.

TOK MEČA

Drugi set:

Poveo je Kirijos 2:0, a Đoković je od besa bacio kačket! Nije to pomoglo, Kirijos je nastavio u sjajnom ritmu i drugu realizovao drugu MEČ loptu za pobedu od 2:0 – 6:4, 7:6.

Gledamo taj-brejk!

Poveo je Novak 30:15 na servis protivnika, ali je Nik po ko zna koji put u setu kada je bilo najpotrebnije uzvratio razornim servisima i izjednačio na 6:6.

– Kirijos je malo poludeo, odbrusio je sudiji, čak i opsovao, nije zadovoljan kako obavljaju svoj deo posla.

Novače, Novače! Pokida nam živce! Ponovo drama. Imao je 30:0 na svoj servis, ali dozvolio Australijancu brejk. Prvu je spasao, potom i drugu, a onda uzima svoj servis za vođstvo od 6:5.

Prvi put od početka meča Novak dolazi do 40:40 na Nikov servis. Ali, nije se dao Kirijos, novo poravnanje rezultata – 5:5.

Ponovo je Nole morao da preokreće na svoj servis, ponovo nakon 30:15, ali čuva servis gem i vodi 4:3. Još čekamo brejk u drugom setu.

Brz poen Nika, pa Đoković dobija svoj gem, mada se ponovo kockao, Australijanac je imao 30:15, ali ne i šansu da nešto više uradi. Novak vodi 3:2!

Nik uzima svoj servis gem, a Novak još jednom stiže do svog servisa bez izgubljenog gema. Valjda je ovo najava mnogo bolje igre srpskog asa. Trenutno vodi 2:1.

Odličan početak seta, Novak dobija svoj gem bez izgubljenog poena 1:0.

Stradao je reker posle izgubljenog prvog seta. Možda će sada Đoković konačno da se trgne iz letargije!

Prvi set:

Posle 46 minuta igre Đoković gubi prvi set sa 6:4. Australijancu je bio dovoljan jedan brejk da dobije set i povede u meču

Posustao je Niku prvi servis, pogodio je jedan od šest, ali Đoković na tome nije uspeo da profitira. Imao je 30:30, ali Australijanac ne dozvoljava brejk, povećava na 5:3.

Bije Nik servisima, ne staje. Povećava prednost na 4:2. Drugi teniser sveta pored toga što se muči na riternu, muči se i na svoj servis, ali nekako izlazi na kraj sa silnim problemima, spasio je još jednu brejk loptu i smanjio na 4:3.

Nik je do 30:15 na Novakov servis došao nakon dva čelendža, ali se Đoković uozbiljio, odličnim servisom i još boljom igrom na mreži preokrenuo. Ali i dalje se muči drugi teniser sveta, jedva je sačuvao servis i smanjio na 3:2.

Novak deluje vrlo nezainteresovano na terenu. Nik to koristi, posle 40:15 za Novaka dolazi do brejk lopte, ali se Srbin ovog puta izvukao iz problema sa dva odlična servisa i uzeo  prvi gem u setu za 2:1.

Kirijos sada bez većih problema uzima svoj gem, potvrđuje brejk i vodi 2:0.

Novak je stegnuto otvorio meč. Kirijos je poveo 30:0, uspeo je Đoković da izjednači, ali Nik koristi prvu BREJK loptu za 1:0.