EDER MAJSTORIJOM U 88. “UBIO” ŠVEĐANE! Italijani u osmini finala – 1:0! #vesti

(VIDEO) EDER MAJSTORIJOM U 88. “UBIO” ŠVEĐANE! Italijani u osmini finala – 1:0!
Reprezentacije Italije pogotkom Edera u 88. minutu utakmice savladala je Švedsku sa 1:0 u drugom kolu E grupe i obezbedila drugo kolo takmičenja

Azuri posle dva kola imaju šest bodova i prvi su na tabeli, dok Šveđani imaju samo jedan.

Grupa E

1. kolo: Italija – Belgija 2:0 (1:0)
Švedska – Irska 1:1 (0:0)
2. kolo: Italija – Švedska 1:0 (0:0)
Belgija – Irska (subota, 15.00)

Tabela: Italija 6, Irska 1, Švedska 1, Belgija 0

Italijani i Šveđani odigrali su verovatno najlošiji meč od starta šampionata. Azuri su imali tri šuta u okvir gola, a Šveđani čak nijedan. Meč je rešen u 88. minutu meča. Eder je nakon solo prodora i pošto je nanizao nekoliko Šveđana poslao loptu u mrežu i doneo Italijanima nokaut-fazu.

Što se tiče Šveđana, pa oni su sve karte bacili na Ibrahimovića, koga su sjajno čuvali Kjelini, Bonuči i Barzalji, pa nije baš bio u prilicu da obraduje “žute”.

Italijani su uglčavnom pretili preko kontri, ali golman Švedske nije bilo na ozbiljnijem ispistu do finiša meča. Desetak minuta pre kraja prvo je Parolo pogodio prečku glavom i najavio srećan kraj za Italijani. Solo prodorom Eder je rešio pitanje pobednika i okončao uspavanku koja je u Tuluzu trajala do 88. minuta.

Italijani u poslednjem kolu igraju sa Irskom, a Ševdsku očekuje duel sa Belgijom.

ITALIJA – ŠVEDSKA 1:0 (0:0)

Strelac: Eder u 88. minutu za Italiju.

Stadion: “Munisipal” (Tuluz). Sudija: Viktor Kasai (Mađarska);

Italija: Bufon, Barzalji, Bonući, Kjelini, Kandreva, Parolo, De Rosi (od 74. Mota), , Đakerini, Florenci (od 85. Sturaro) , Pele (od 60. Zaza), Eder.

Švedska: Isakson, Lindelof, Grankvist, Johanson, Olson, Larson, Ekdal (od 79. Levicki), Kalstrom, Forsberg  (od 79. Durmaz), Guideti (od 85. Berg), Ibrahimović.