DJOKOVIC STRUF 2:0

Novak Đoković je pobedom otvorio novu sezonu. U prvom meču na turniru u Dohi savladao je Jana-Lenarda Štrufa rezultatom 7:6, 6:3 posle sat i 30 minuta igre

Drugi teniser sveta u osmini finala igraće sa  Sebaljosom, koji je sa pobedio Majera sa 6:7, 6:4, 7:6.

Novak se već na početku 2017. godine poigrao sa živcima navijača. Bilo je problema i grešaka u igri, počeo je da igra tek posle 20 minuta meča kada je bio u minusu (5:1), ali kada je “mašina” proradila sve je došlo na svoje mesto.

Katastrofalno je otvorio Đoković meč sa Štrufom. Posle 15 minuta igre je bilo 4:0 za Štrufa, a onda nakon 40 minuta 6:5 za Đokovića.

Navijači su bili u šoku, sigurno nije bilo jasno ni Štrufu šta se dešava posle drugog brejka i vođstva od 4:0 i 5:1 protiv šampiona Dohe. Ali, polako se Novak budio, prvo prekinuo seriju rivala, potom napravio dva vezana brejka, izjednačio rezultat, a onda preokrenuo na 6:5. Taj-brejk je doneo pobednika, a Novak u odlučujućem gemu nije ostavio ni nadu protivniku, te je već na startu sezone izrežirao veliki preokret.

Drugi set je počeo brejkom Đokovića, koji je potom stigao do vođstvo od 3:1, da bi onda rutinskom igrom priveo meč kraju i  na servis rivala realizovao drugu meč loptu.

TOK MEČA

Drugi set

6:3. BREJK, SET I MEČ! Đoković je servis Štrufa overava pobedu u prvom meču na turniru u Dohi pošto je realizovao drugu meč loptu.

5:3. Novak je ispustio brejk šansu pa je Lenard smanjio na 4:3, ali je onda srpski teniser ekspresno osvojio svoj servis gem i sada je nadomak prve  pobede u sezoni.

4:2. Nemac je uspeo da osvoji svoj servis gem i smanji na 3:2, ali je Srbin bez izgubljenog poena dobio gem i čini se polako hita ka prvoj pobedi u novoj sezoni!

3:1. Mnogo problema u Novakovoj igri na startu Dohe. Ponovo je greškama umalo poklonio Nemcu brejk, pošto je ovak vodio 30:0, ali je ipak dobro odigrao preostali deo gema i zadržao vođstvo u setu.

2:1. Novak je izvukao skoro izgubljen gem, jer je Lenard imao tri brejk lopte. Potvrdio je brejk za vođstvo od 2:0. Nakon maratonskog trećeg gema i nove brejk šanse koju je imao Novak, Štruf je ipak uspeo da uzme svoj servis gem.

1:0. BREJK! Drugi set je počeo kako treba. Đoković je sada glavni na terenu, poveo je 40:15 na servis Nemca i realizovao prvu brejk loptu.

Prvi set

7:6. SET! Posle golgote na startu, Novak se na vreme probudi iz sna, prošetao kroz taj -brejk i dobi set, pa vodi u meču 1:0.

6:6. Gledaćemo taj-brejk. Štruf je uspeo da se trgne i prekine seriju Đokovića od šest gemova u nizu.

5:5. BREJK! On 0:4 do 5:5 stiže Đoković. Prvo je lakim gemom potvrdio brejk. Potom u narednom gemu na servis rivala poveo 40:15 i realizovao drugu brejk loptu. Mnogo bolje igra Đoković i potpuno se vraća u set!

3:5. BREJK! Konačno! Probudio se Novak, poveo 40:15 na servis Štrufa i stekao dve brejk lopte. Nemac je prvu spasao, ali Srbin ipak ovu šansu nije prokockao, Lenard je poslao lob u aut.

2:5. Posle rutinskog gema Nemca i srpski teniser lako osvaja jedan servis gem. Novak je bez izgubljenog poena osvojio tek drugi gem u meču.

1:4. Novak tek posle 16 minuta igre osvaja svoj servis gem i smanjuje rezultat. Navijači su iznenađenji rezultatom na semaforu, nema sumnje ni prednost od dva brejka ni Štruf nije očekivao.

0:3 – BREJK! Đoković je baš zarđao. Lenard je ekspresno stigao do 40:0 na servis srpskog tenisera. Potom napravio još jedan brejk za neverovatan start protiv branioca titule.

0:2 – BREJK! Štruf je odmah na startu iznenadio Đokovića i uzeo mu servis gem. Novak je dobro otvorio poen, poveo 30:0, ali je Nemac preokrenuo i napravio brejk. Potom je Štruf bez mnogo problema potvrdio brejk i vodi 2:0.

Lenard Štruf je 63. na ATP listi, do sada nije osvojio nijednu titulu u profesionalnoj konkurenciji.