ANA ELIMINISANA SA OI PRVOG DANA : IZGUBILA OD SUAREZ NAVARO 2:1

ANA ZAVRŠILA SA SRBIJOM: Imala sam lepu karijeru, bila mi je čast da igram za svoju zemlju!
Srpska teniserka Ana Ivanović rekla je posle poraza od Karle Suarez Navaro u prvom kolu olimpijskog turnira (2:1) da joj je bila čast da igra za Srbiju

Ovo je bio poslednji Anin nastup pod zastavom Srbije, pošto je završila sa nastupima za reprezentaciju u Fed kupu.

Mislim da gde god se takmičimo, predstavljamo svoju zemlju u najboljem mogućem svetlu i sama činjenica da ne igram više Fed kup to ne menja. Imala sam sjajnu karijeru, finale Fed kupa nije mali rezultat. Bila mi je čast da predstavljam Srbiju i da u Pekingu i Londonu budem deo tima – izjavila je Ana Ivanović, a prenosi sportska centrala.

Ana je istakla da je šansu za prolaz u drugo kolo ispustila u trećem setu.

Jako dobro i agresivno sam počela meč. Početkom drugog seta počela je da igra agresivno, rezultat 6:1 nije realan, a i treći set je bio prilično izjednačen, imala sam svoje šanse i da je bilo 4:3 sve bi bilo drugačije. Bila sam raspoložena za igru, kao i uvek, želela sam da dam sve od sebe, pogotovo na Olimpijskim igrama, jer je za svakog sportistu čast da predstavlja svoju državu i pokuša da osvoji medalju i ja sam to uradila – rekla je Ivanovićeva.